II Międzynarodowe Manewry Zespołów Ratowniczych

Od 20 do 22 kwietnia dwa zespoły z bydgoskiej GR wzięły udział w manewrach międzynarodowych w Lubsku. Obecne były tam Grupy z całej Polski. Ćwiczyliśmy przede wszystkim zgranie całego systemu Ratownictwa PCK, były zespoły poszukujące poszkodowanych – GRS Gdańsk i Żary ze swoimi psami, zespoły wydobywające poszkodowanych i transportujące ich z wysokości, oraz zespoły terenowe ewakuujące poszkodowanych do Polowego Punktu Medycznego, który w tym roku należał do GR Bielsko-Biała, współpracowały z nami także jednostki Policji, WOPRu i Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT. Przeszliśmy “ścieżkę życia” – czyli tor przeszkód z poszkodowaną na desce, szukaliśmy poszkodowanych w lesie, przeprawialiśmy się przez rozlewisko wodne, pomagaliśmy poszkodowanym w katastrofie budowlanej, poznaliśmy specyfikę pracy z psem i podpatrywaliśmy jak działa ratownictwo wysokościowe – dziękujemy bardzo organizatorom za możliwość udziału w tych manewrach 🙂

Comments

  1. Czytałem o tym w internecie.
    Zastanawiam się na czym polega międzynarodowość tych manewrów skoro w opisie drużyn biorących udział nie ma ani jednej grupy zagranicznej?

  2. Nazwa międzynarodowe została, bo obecne na manewrach miały być również Grupy z Austrii i Niemiec. Ale z przyczyn od nich niezależnych musieli odmówić. Z racji długotrwałego procesu organizacji, nie zmieniano już nazwy, tym bardziej, że jest to impreza cykliczna.

Nawigacja